VI Charytatywna Aukcja Obrazów Młodość i Twórczość dla Doświadczenia

VI Charytatywna Aukcja Obrazów Młodość i Twórczość dla Doświadczenia - aukcja dla Artystów ze Skolimowa

Zapraszam 18 listopada 2018 r. o godz. 12:00 do Oranżerii Pałacu w Wilanowie na aukcję dzieł sztuki, na rzecz Domu Artystysty Weterena w Skolimowie, gdzie jednym z obiektów aukcyjnych będzie obraz mojego autorstwa.

 Mag Wożniak, Most Van Gogha, akryl na płótnie, 40x60cm, 2018, Arles, Francja

Do Mostu Van Gogha, mam wyjątkowo sentymentalny stosunek bo malowałam go podczas artystycznego pleneru - podróży śladami Vincenta Van Gogha po Europie. Most Van Gogha znajduje się w Arles we Francji, gdzie Van Gogh żył i tworzył, dokąd wyjechał z Paryża szukając natchnienia, spokoju i ciepła... gdzie ja szukałam jego ducha, i którego ekspresję pragnęłam oddać m.in. w tym obrazie...
***

Dom Artysty Weterana w Skolimowie istnieje od 1927 roku i powstał z inicjatywy Antoniego Bednarczyka , reżysera i aktora. Jest to miejsce, w którym ostatnie lata swojego życia spędzają znani i mniej znani ludzie sceny: aktorzy, tancerze i wszyscy Ci, którzy dostarczają nam niezapomnianych wzruszeń i  przeżyć intelektualnych. Domu w Skolimowie nie można porównać do żadnego istniejącego domu opieki w Polsce. Każdy pensjonariusz ma swój osobny pokój, który może zapełnić własnymi meblami i pamiątkami. Jak sami mieszkańcy określają,  jest to po prostu DOM. Dlatego tak ważne jest żeby istniał. Niegdyś wspomagany przez Ministerstwo Kultury dzisiaj zmaga się z różnymi problemami, związanymi z jego utrzymaniem. Dzięki licznym akcjom koleżeńskim wciąż istnieje. Stąd właśnie pomysł zorganizowania charytatywnej aukcji obrazów, która jednocześnie wpisuje się w hasło:
„Pamiętajmy o Artystach weteranach"Są takie miejsca, w których wręcz oddycha się sztuką. Do nich należy Dom Artysty Weterana w Skolimowie. Jako prawnuczka założyciela Domu i jako malarka, sześć lat temu zorganizowałam pierwszą charytatywną aukcję obrazów na rzecz Domu, w którą włączyli się artyści malarze z salonu Pruszkowskiego. Dzisiaj uczestniczą w niej malarze już nie tylko z Polski ale i zza granicy. W wydarzeniu wspierają nas młode damy będące uczestniczkami programu Debiutantki, którego autorką jest Agnieszka Michalczyk. Połączenie młodości Debiutantek biorących udział w jedynym w Polsce programie edukacyjno-charytatywnym, nawiązującym do przedwojennych form kształcenia młodych osób i ponadczasowych wartości, z hojnością artystów na rzecz ludzi starszych, jest doskonałym sposobem zaprzeczania stwierdzeniu o "konflikcie pokoleń". Dzięki takiej współpracy powstają  nowe więzi, poczucie odpowiedzialności i wdzięczności.

Pierwszy dzień wydarzenia jest poświęcony tylko dla mieszkańców Skolimowa w ich Domu. Tam organizujemy są dla nich niespodzianki, wręczamy upominki, poświęcamy czas. - Bogusława Skwarna

18 listopada spotkamy się w Oranżerii Muzeum Pałacu w Wilanowie gdzie odbędzie się charytatywna aukcja obrazów i innych przedmiotów artystycznych.

Zapraszam serdecznie na to niezwykłe wydarzenie oraz do licytacji ;)

Mag Woźniak

https://artimperium.pl/wiadomosci/pokaz/848,vi-charytatywna-aukcja-obrazow-dla-artystow-ze-skolimowa

Comments

Popular posts from this blog

My art - Instead of a flower/ Nature of emotions

Foto i video relacja z wernisażu wystawy Golden Live Mag Woźniak w Klubie Sosnowym

My art - Fall in love with Van Gogh