Golden Live - wystawa indywidualna w pałacyku Klub Sosnowy


Golden Live - wystawa malarstwa Mag Woźniak w Klubie Sosnowym


KlubSosnowy, Trakt Lubelski 40a , Warszawa
Czas trwania wystawy: 11.01 – 28.02.2019 r.

11 stycznia 2019 r. w klimatycznym pałacyku Park Sosnowy odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Magdaleny Mag Woźniak pt. GoldenLive. Podczas wernisażu Izabella Jarska  przeprowadzi krótki wywiad z bohaterką wystawy oraz opowie o swojej najnowszej książce pt. Kot, jaki jest, każdy widzi - zbiór felietonów satyrycznych o tym jak to Kot oswoił człowieka :)

Klub Sosnowy jest współorganizatorem wydarzenia i zaprasza wszystkich uczestników na lampkę wina i koktajlowy poczęstunek. Na czas wernisażu Szef Kuchni  przygotuje również dedykowane menu w bardzo atrakcyjnych cenach.


Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Związek Artystów Plastyków.

Patronat medialny: Agencja Informacyjna, Art Imperium, Gazeta Wawerska, Klub Integracji Europejskiej, K.J.Art&Promotion, Linia Otwocka, magazyn Przedsiębiorcyeu, Wawerskie Wiadomości Sąsiedzkie


O wystawie tak pisze Izabella Jarska – dziennikarka i pisarka:

Czy obraz może być afirmacją? Czy może dostrajać do siebie odbiorcę i dawać mu moc? Czy jego siła może dorównać potędze myśli? Tak, jest to możliwe. A dowodzi tego najnowszy cykl obrazów Magdaleny Wożniak: „Golden Live”, który jest bardzo udanym połączeniem wyszukanego artyzmu i funkcji niemal terapeutycznych.
Nazwa cyklu nie jest przypadkowa, zarówno w sensie dosłownym – ponieważ złoto jest kolorem dominującym – jak i metaforycznym, w odniesieniu do komfortu życia, rozumianego jako indywidualne odczucie harmonii. Jednak poszczególne obrazy nie mają tytułów. Co jest zabiegiem celowym aby - jak mówi autorka – nie narzucać odbiorcom ich interpretacji. Dlatego każdy kto je ogląda może puścić wodze własnej wyobraźni.
- Przy abstrakcjach bardzo istotny jest dla mnie proces tworzenia – mówi o swoim malarstwie Magdalena Wożniak –  jest on dla mnie jak medytacja, oczyszcza myśli i daje moc pozytywnej energii.
Obrazy grają światłem, żyją… raz rozświetlając a raz tłumiąc przebijające się ze spodnich warstw przez złoto lub srebro kolory. Dzięki swojej fakturze iskrzą, odsłaniając intensywność lub delikatność barw w zależności od kąta pod jakim się na nie patrzy. Wszystko jest subtelne, ale jednocześnie ma w sobie siłę… to olbrzymi ładunek pozytywnej energii. 
Tak, cykl „Golden live” jest afirmacją.


Zapraszam serdecznie,
Mag Woźniak

Comments

Popular posts from this blog

My art - Instead of a flower/ Nature of emotions

Foto i video relacja z wernisażu wystawy Golden Live Mag Woźniak w Klubie Sosnowym

My art - Fall in love with Van Gogh